Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

100 tysięcy połączeń miesięcznie z numerem 112. Co zgłaszają łodzianie?

(ew)
Pod numerem 112 w łódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy ul. Pienistej operatorzy odbierają miesięcznie ponad 100 tys. połączeń.
Pod numerem 112 w łódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy ul. Pienistej operatorzy odbierają miesięcznie ponad 100 tys. połączeń. Paweł Łacheta
Łodzianie chcą zamówić pizzę, taksówkę, proszą o odblokowanie telefonu, wskazanie bankomatu, skarżą się na uciążliwego sąsiada lub złe funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Pewien starszy mężczyzna chciał się poradzić operatora, czy powinien spotkać się z bratem, który przebywa w areszcie. Rekordzista zadzwonił pod numer alarmowy 112 aż 700 razy w ciągu 12 godzin. Ani razu się nie odezwał, tylko w tle słychać było włączony telewizor.

– Numer 112 ma służyć do ratowania ludzkiego życia w przypadku różnych niebezpieczeństw i zagrożeń, m.in. wypadków, pożarów – podkreśla Jacek Raczyński, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. – Tymczasem na ponad 100 tys. połączeń, które notuje się miesięcznie, około 80 procent jest nieuzasadnionych.

W Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi zatrudnionych jest około 50 operatorów, na każdym dyżurze jest 10 – 12. Każdy zna przynajmniej jeden język obcy, a łącznie posługują się czternastoma. Operator ma możliwość identyfikacji dzwoniącej osoby i miejsca jej pobytu. Dzięki alarmowemu numerowi 112 udało się uratować zdrowie i życie wielu ludziom.

Walentynki 2015. Wierszyki na Walentynki. SMSY na Walentynki [krótkie]

Życzenia na Walentynki

Walentynki 2015 Wierszyki na walentynki, miłosne wierszyki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany