reklama

10 procent majątku ZWiK dla pracowników?

GB
Zdaniem magistratu, prywatyzacja to najlepsze rozwiązanie dla miasta i mieszkańców.
Zdaniem magistratu, prywatyzacja to najlepsze rozwiązanie dla miasta i mieszkańców. Paweł Łacheta
Po raz kolejny wiceprezydent Marek Cieślak przekonywał wczoraj, że prywatyzacja Zakładu Wodociągów i Kanalizacji to najlepsze rozwiązanie dla miasta i mieszkańców.

Zdaniem magistratu, prywatyzacja to najlepsze rozwiązanie dla miasta i mieszkańców.

Na konferencji przedstawiono raport na temat skutków ewentualnej prywatyzacji ZWiK. Zdaniem specjalistów, czynsz, jaki ZWiK jako operator sieci wodociągowej i kanalizacyjnej płaci ŁSI jako jej właścicielowi, powoduje podwyżki cen wody, a prywatyzacja mogłaby doprowadzić do ich obniżenia.
Wartość majątku ZWiK to 34 mln zł. Zdaniem Marka Cieślaka, miasto może zaproponować darowanie załodze części majątku firmy, w formie sięgających około 10 procent udziałów.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
A

Czy jest osoba w ZWiK, która pamięta jak Ruda-Pabianicka sama musiała opłacać zakup rur (mieszczących się obecnie pod ulicami) do przyłączy wody do włanych domów. Chyba nie !!!!
Proszę odpowiedzieć na proste pytania.
Dlaczego ZWiK w takim układzie rozporządza się nie swoim majatkiem?
Czyż mieszkańcu Rudy nie są w małym stopniu właścicelami tej części instalacji?
I dlaczego tą część chcą sprzedać bez porozumienia z innymi właścicielami?
Czy ktoś zna odpowiedź, czy trzeba pewne okolicznośc przypomnieć?
No i chyba najważnieszje pytanie:
DLACZEGO NIKT NIE BRONI INTERESÓW NASZEGO MIASTA, CZY NAPRAWDĘ MUSIMY WSZYSTKO SPRZEDAWAĆ ABY BYĆ ZALEŻNYM OD KOGOŚ A NIE OD SIEBIE ??????!!!!!!!
PRZECIEŻ TO JEST NASZE MIASTO, W KTÓRYM ŻYJEMY.
Ludzie obudźcie się z tego marazmu, DOŚĆ

N
Nikt

Czy Pan Prezydent Marek Cieślak wie jakie będą skutki prywatyzacji ZWiK chocy w dłuższym okresie czasu, a odnoszące się do: wzrostu bezrobocia, spadku wpływów do skarbu państwa z tytułu niepłaconych podatków od niepracujących ludzi, spadku zysków w kasie UMŁ z póżniejszego działania przedsiębiorstwa prywatnego, wzrostu opłat ludności miasta Łodzi za wodę, wzrostu opłat UMŁz tytułu utrzymania sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i wiele wiele innch, które On jak sądzę i my wiemy? A co na to Pan Krenc z NSZZ, który winien reprezentować interesy klasy robotniczej zagrożonej zwolnieniami? Jakoś cichutko i brak klarownych wypowiedzi, czy może są inne powody? Jako łodzianie chcemy znać konkretne odpowiedzi i to wiedzieć przed prywatyzacją!

O
Oresure

Znaczy wzieli pieniadze i sie nie wywiazali - maja parcie zeby opchnac ZWiK i pewnie Francuzi ich cisna :D Nie sprzedawac !!!!!!

j
juru54

Na spotkaniu z p.wiceprezydentem Cieslakiem było zadane przez pracowników Z,W.I.K pytanie . Na co pójdą pieniądze ze sprzedaży Z.W,I.Ku ? Nie padła żadna odpowiedz. Pan Cieślak milczał ? Odpowiedz po co sprzedawac?

g
gość

oj zobaczycie związkowcy i pracownicy zwiku, którzy tych związkowców popierają - jak zostanie zablokowana prywatyzacja to miasto przystąpi do restrukturyzacji poprzez outsourcing - wtedy dopiero będą zwolnienia, ale przecież wy jesteście mądrzejsi i wiecie lepiej - co za ludzie?

h
hc

Nic tylko wiceprezydentowi najebać ! Sprzedawczyk jbn !

M
Maniak

I będziemy płacić po 10 zł za m3 :) Sprzedajmy, aby żyło się lepiej !

E
EC234

NIE DAJCIE SIĘ SPRZEDAĆ!!!
Kiedy w 2005 roku DALKIA kupowała łódzkie elektrociepłownie,też obiecywali "raj na ziemi".Mamy rok 2012 i mogę powiedzieć jedno-z roku na rok jest coraz gorzej!!!

T
Teletubiś

Pewnie ktoś ma obiecaną sowitą łapówę lub lub ciepłą posadkę i dlatego tak dąży do prywatyzacji ZWiK

M
MG

Lucjan Z. chyba jest z "wodociągów" - i robi wyraźnie kampanię " na swoją korzyść". Spółka ZWiK jest Spółką KOMUNALNĄ , a więc finansowaną od dziesięcioleci przez łodzian . I to - łodzianie powinni dostać udziały - choćby symboliczne, ale zgodnie z prawem . Proste pytanie - kto ma większe uprawnienia przy podziale - ten co pracuje rok - dwa czy ten co finansował "podatkami " przez dziesięciolecia !?

h
hk

Tomaszewski winien siedzieć w pierdlu, a obecnie kieruje wodociągami

o
oj!

czynsz dla ŁSI ustalony jest na 20 lat do przodu uchwałą rady miasta Łodzi. oczywiście ustalono to wtedy jak kropaszenko dowodził tym bałaganem.

L
Lucjan Z.

Pracownicy - nie dajcie się eprzekupić. Nie warto za taki ochłap.
Jeżeli wartość majątku wynosi 34 mln. zł a zysk jaki ZWiK wypracował dla miasta za ub. rok to 6 mln zł to jaki jest sens sprzedawać taka firmę ?
Kto płaci temu Cieślakowi za wygadywanie takich bzdur !
Prokuraturo ! Do roboty !

Dodaj ogłoszenie