Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

10 miesięcy ograniczenia wolności dla 21-latka, który groził ratownikom medycznym śmiercią Wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym dla Widzewa

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym dla Łodzi Widzewa.
Wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym dla Łodzi Widzewa. Grzegorz Gałasiński
21-letni mężczyzna, który w październiku ubiegłego roku groził ratownikom medycznym śmiercią oraz zdemolował ambulans sanitarny, usłyszał wyrok 10 miesięcy ograniczenia wolności. Mężczyzna zapłaci również karę 2 tysięcy złotych. Orzeczenie jest nieprawomocne. Prawnicy pogotowia nie będą się odwoływać od wyroku, bo - jak mówi Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Ubliżał pracownikom pogotowia
21-letni mężczyzna, który w październiku ubiegłego roku groził ratownikom medycznym śmiercią oraz zdemolował ambulans sanitarny, usłyszał wyrok 10 miesięcy ograniczenia wolności. Mężczyzna zapłaci również karę 2 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 17 października po godz. 19 w domu napastnika. Jego bliscy wezwali pogotowie ratunkowe, bo młody mężczyzna dziwnie się zachowywał. Prawdopodobnie jak podejrzewali, że jest pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających.

Groził ratownikom pogotowia śmiercią
Gdy tylko ratownicy medyczni weszli do mieszkania w którym mieli udzielić pomocy 21-latek obrzucił ich stekiem wyzwisk. Groził, że ich pozabija ratowników. Pracownicy pogotowia opuścili mieszkanie i wezwali na pomoc policję. Pobudzony mężczyzna wybiegł za nimi, kopał w karetkę, uderzał pięściami w szyby, a w końcu urwał lusterko.

Sprawą napaści na ratowników zajęła się prokuratura, która skierowała przeciwko 21-latkowi akt oskarżenia do Sądu Rejonowego dla Łodzi Widzewa.

Kara ograniczenia wolności za napaść na ratowników pogotowia
22 maja 2023 r oskarżony 21-latek usłyszał wyrok 10 miesięcy ograniczenia wolności. Agresywny mężczyzna będzie wykonywał nieodpłatne prace na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w miesiącu. Zapłaci również kwotę dwóch tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Każdy członek zespołu pogotowia ratunkowego korzysta z ochrony przysługującej funkcjonariuszom publicznym. Grożenie śmiercią, czy naruszenie nietykalności cielesnej ratownika medycznego nie różni się niczym od tego samego czynu dokonanego wobec np. policjanta. Dlatego też wszelkie przypadki związane z zagrożeniem bezpieczeństwa pracowników są zgłaszane policji.

https://expressilustrowany.pl/z-piesciami-na-ratownikow-lodzkiego-pogotowia-medycy-szkola-sie-z-technik-samoobrony/ar/c14-17494515
https://expressilustrowany.pl/czy-w-karetkach-lodzkiego-pogotowia-pojawia-sie-kamery-ministerstwo-zdrowia-rozwaza-taki-pomysl-ma-byc-odpowiedzia-na-agresje/ga/13965978/zd/34451224

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany