1 marca rusza nabór do przedszkoli. Rodzicu - przemyśl, co wpiszesz!

mj
1 marca rozpoczynają się zapisy do łódzkich przedszkoli.
1 marca rozpoczynają się zapisy do łódzkich przedszkoli. Jarosław Ziarek
W czwartek, 1 marca, rozpoczyna się elektroniczny nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2012/13.

Na stronie internetowej lodz.formico.pl pojawi się wtedy informator z ofertą wszystkich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w podstawówkach, kartą zapisu oraz instrukcją wypełniania zgłoszenia w formie elektronicznej. Strona będzie aktywna do godz. 14.30 w dniu 30 marca.

1 marca rozpoczynają się zapisy do łódzkich przedszkoli.

Rodzice wybierają trzy placówki, szeregując je według własnych priorytetów. Po wypełnieniu danych w systemie muszą wydrukować kartę zgłoszenia dziecka, podpisać i zanieść do placówki pierwszego wyboru do 30 marca (do godz. 15). Wyniki naboru będą znane 30 kwietnia o godz. 16. Rodzice dzieci, które dostaną się do przedszkoli, muszą podpisać umowy pomiędzy 4 a 29 czerwca. Jeśli tego nie zrobią, stracą miejsce.
Bardzo istotne w tym roku jest wypełnianie karty zapisu, m.in. punktów dotyczących godzin pobytu dziecka w przedszkolu. Podane informacje będą wiążące i zostaną wpisane do umowy. Magistrat chce zapobiec sytuacji, w której rodzic zadeklaruje dużo godzin, a gdy dziecko zostanie przyjęte - ograniczy je, aby nie ponosić kosztów. Bo każda dodatkowa godzina ponad pięciogodzinne minimum programowe to 2,25 zł. Za zadeklarowany czas pobytu rodzice mają też płacić co miesiąc z góry, a nie z dołu.

Jak ostatecznie będą pracować łódzkie przedszkola od września?
- To zależy od deklaracji rodziców - zapowiadają urzędnicy.
Mówi się o tym, że do przedszkoli wrócą grupy pięciogodzinne. Być może niektóre placówki generalnie będą pracować krócej, jeśli zabraknie w nich dzieci pozostających do godziny 16 czy 17.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 9

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
aska

moje dziecko nie zostało przyjęte do przedszkola którego już uczęszcza , i co teraz ? Mało tego do żadnej placówki. ha!

n
nauczycielka

Bergos może się tak zdarzyć, że nie przyjmą do tego przedszkola gdzie się chce. Zostanie skierowane np tam, gdzie powstanie oddział na podstawę programową, czyli 8-13

b
bergos

a jak zadeklaruję, że dziecko będzie 8-13 tylko, to co? nie przyjmą?

n
nauczycielka

Proszę a mowa była o dzieciach i ich rodzicach. A co z tymi, którzy stracą pracę? Będą bulić za 10 godzin czy będą musieli zabrać swoje pociechy z przedszkola? Dlaczego zapisując dziecko do placówki nie władze nie podają pełnych warunków. Dlaczego rodzice się nie burzą, że kupują kota w worku? A poza tym to jest próba dobrania się do nauczycieli i zabrania im karty nauczyciela. Bo przecież już udowodniono, że nie są potrzebni do godziny 17.

m
mundurowy

Żyjesz Pan Panie Kaazek przeszłością... poza tym zawsze mam jeden argument - dlaczego Pan i inni nie poszli w moje ślady, skoro my mamy tak słodko i dobrze - jak ja podpisywałem papier to się śmialiście - teraz żal?????? Nie chciało się stać na baczność, żyć "x" km od rodziny, biegać po poligonach, wyjeżdżać na misje a teraz wielkie pretensje....

k
kaazek

Panie mundurowy - dodaj Pan fakt że jest to 75% uposażenia z OSTATNIEGO ROKU PRACY więc nie jak u "cywili", a drugą kwestią są podwyżki dawane w ostatnim roku dla odchodzących.

m
mundurowy

szanowny Panie adsenior dziwię się, że tak łatwo cała opinia publiczna idzie na fali, że 15 lat mundurowym zapewnia emeryturę. To nie prawda, owszem po tym okresie nabywamy prawo do emerytury i jeśli ktoś się decyduje odejść po tym okresie dostaje zaledwie 40% !!! co na chwile obecną wystarczy na czynsz i trochę prądu. Szkoda, że Pan nie wiem że nawet po pełnej wysłudze otrzymujemy 75% uposażenia....więc niech Pan przemyśli to co Pan mówi bo naraża się Pan na śmieszność. Fala odejść z wojska,policji i innych struktur mundurowych po owym magicznym okresie spowodowana jest nie dobrobytem na emeryturze tylko wewnętrznymi zawirowaniami wewnątrz ww struktur - o których nie będę tu dyskutował.

a
adsenior

Ta "prorodzinna" polityka rządu, to zawyżanie VAT-u na artykuły dla dzieci, powoduje, że nasz kraj ma ujemny przyrost naturalny. Jeżeli do tego dołożymy, politykę "wypychanie młodzieży za granicę" - w Kraju nie mają perspektyw, to niedługo okaże się , że by starczyło na emerytury, Polacy będą musieli pracować do setki! Oczywiście szeregowi Polacy, bo "mundurowym" wystarczy 15 lat pracy!

e
ehh

przeczkola powinny byc conajmniej 8-mio godzinne a nie 5-cio godzinne z tymi przeczkolami to coraz gorzej

Dodaj ogłoszenie