Widzew - GKS Bełchatów 1:0. Ósme zwycięstwo łodzian [zdjęcia]

(bbb)
Hachem Abbes strzelił zwycięska bramkę.
Hachem Abbes strzelił zwycięska bramkę. paweł łacheta
Piłkarze Widzewa odnieśli swoje ósme zwycięstwo w tym sezonie w ekstraklasie. Na stadionie przy al. Piłsudskiego pokonali GKS Bełchatów 1:0 (1:0). Jedynego gola zdobył w 41 minucie Hachem Abbes.

Wprawdzie poziom tego spotkania nie był najwyższy, jednak zwycięstwo podopiecznych trenera Radosława Mroczkowskiego jest w pełni zasłużone. Już na przerwą łodzianie powinni schodzić, prowadząc różnicą przynajmniej dwóch goli. Bramka padła po precyzyjnym dośrodkowaniu z wolnego Brazylijczyka Dudu i uderzeniu głową z bliska Tunezyjczyka Hachema Abbesa.
Widzew jest obecnie siódmy w tabeli, ma na koncie 32 punkty (tyle samo, ile broniąca mistrzowskiego tytułu Wisła Kraków).
W piątek, o godz. 18, łodzianie rozpoczną w Lubinie mecz z tamtejszym Zagłębiem.

Widzew Łódź - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
1:0 - Abbes (41).
Widzew: Mielcarz - Broź 4, Ukah, Abbes, Dudu - Ostrowski (58, Oziębała), Panka, Pinheiro (78, Bartkowski), Okachi, Kaczmarek - Ben Dhifallah (62, Matusiak).
GKS: Sapela - Modelski, Lacić, Wilusz, Popek - Wróbel, Baran, Fonfara (46, Wacławczyk), Bożok, Kosowski (56, Mak) - Marcin Żewłakow (56, Buzała).
Żółte kartkI: Lacić, Baran (GKS). Sędziował Tomasz Garbowski (Kluczbork). Widzów 6800.
sędziował: Tomasz Garbowski (Kluczbork).
widzów: 7000.