Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tydzień nauki w Politechnice Łódzkiej: sztuczna inteligencja jako temat wiodący ZOBACZ PROGRAM

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Sztuczna inteligencja, innowacyjne projekty, startupy, gamedev, konkursy i duża dawka wiedzy. W poniedziałek 11 marca br. rozpocznie się Research Week, tydzień pełen badań i innowacji w Politechnice Łódzkiej.

Tydzień nauki w Politechnice Łódzkiej: sztuczna inteligencja jako temat wiodący

Sztuczna inteligencja, innowacyjne projekty, startupy, gamedev, konkursy i duża dawka wiedzy - od poniedziałku 11 marca Politechnika Łódzka zaprasza na tydzień nauki.

Dominującym tematem w tegorocznej edycji jest sztuczna inteligencja, której rola w wielu obszarach życia jest coraz bardziej widoczna. Właśnie o tym będą mówić eksperci i wybitne postaci świata nauki - zapowiadają organizatorzy.

Co w programie?
Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Andrzej Dragan, fizyk z Uniwersytetu Warszawskiego, znany popularyzator nauki zajmujący się także twórczością fotograficzną i filmową. Wyjątkowe będzie też spotkanie z profesorem Uniwersytetu Warszawskiego Piotrem Sankowskim, prezesem IDEAS NCBR, ośrodka, gdzie szuka się odpowiedzi na wyzwania związane ze sztuczną inteligencją. Gościem będzie też Lech Kaniuk, doświadczony biznesmen, znany i ceniony na scenie startupowej w Polsce i Szwecji.

Program Research week:

  • 11 marca studenci opowiedzą o swoich niezwykle ciekawych i zaskakujących projektach. Najlepszy otrzyma nagrodę JM Rektora prof. Krzysztofa Jóźwika.
  • 12 marca to dzień nauki i projektów.
  • 13 marca, czyli w dniu innowacji zainaugurowany zostanie konkurs startupowy – Invested w Politechnice Łódzkiej.
  • Młodzież szkół średnich będzie mogła odkrywać potęgę nie tylko nauk ścisłych, przychodząc 14 marca na Dzień Otwarty PŁ.
  • W dniu doktoranta, 15 marca odbędzie się skierowany do studentów i doktorantów konkurs Lightning talk – czyli jak w 3 minuty opowiedzieć ciekawie o swoich badaniach.

Poza tym poznamy przykłady innowacyjnych projektów, które przyniosły konkretne korzyści dla uczelni, przedsiębiorców i społeczeństwa. By było ich jeszcze więcej zaplanowano szereg dyskusji, które mogą być pomocne w tym, jak napisać zwycięski grant, aby umiędzynarodowić karierę badawczą, czy też skutecznie komercjalizować wyniki badań naukowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany