Siatkówka. Grot Budowlani na kolanach. Sensacyjna porażka łodzianek

Paweł Strzelecki
Co się stało z siatkarkami Grot Budowlani?

Siatkarki Grot Budowlani Łódź podjęły w łódzkiej Sport Arenie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz w ramach 20. kolejki spotkań Tauron Ligi. Łodzianki musiały sobie radzić bez Julii Nowickiej. Zastąpiła ją w roli rozgrywająej -17-letnia Oliwia Poreda.

Mecz zaczął się zaskakują o od prowadzenia bydgoszczanek 6:1, 10:5, a potem wręcz deklasowały rywalki 21:12. Łodziankom nie wychodziło dosłownie nic, albo niewiele, a rywalki przeprowadziły wiele bardzo ciekawych akcji.
W drugim secie proste błędy łodzianek w tym w... ustawieniu sprawiły , że Pałac prowadził 9:4. Włączył się alarm, ale trener Krzyształowicz nie wpuszczał na parkiet Lisiak i Góreckiej. Łodzianki wzięły się w garść. Odrobiły straty, było 9:9, ale tylko na chwilę. Rywalki szybko uzyskały siedmiopunktową przewagę, przy kompletnej zapaści łodzianek (20:13). Nic dziwnego, że drużyna Grot Budowlani przegrała drugiego seta.
W trzecim secie na parkiet weszły Lisiak oraz Górecka i łodzianki powadziły 6:4, 9:8. Potem trwała zacięta walka punkt za punkt. Pałac miał trzy piłki meczowe i nie wykorzystał szansy.
To się zemściło. W czwartym secie gospodynie prowadziły 9:3, ale bydgoszczanki odzyskały psychiczną równowagę, walczyły i wyszły na prowadzenie 23:18.

We wcześniejszych meczach pucharowym i ligowym łodzianki wygrały 3:0
Po dwóch ligowych porażkach (z ŁKS Commercecon Łódź oraz Energą MKS Kalisz), spotkanie z Pałacem miało być dla Grot Budowlanych przełomowe. I niestety nie było.

Grot Budowlani - Pałac Bydgoszcz 1:3

(18:25, 21:25, 28:26, 20:25)

MVP: Alexandra Dascalu
Budowlani: Jones-Perry (15), Fedusio (14), Centka (6), Lewandowska (5), Damaske (3), Poreda, Stenzel (libero) oraz Lisiak (9), Górecka (6), Kędziora (1), Michalak
Pałac: Dascalu (18), Żurowska (18), Bidias (18), Ziółkowska (12), Hawryła (6), Michalewicz (3), Jagła (libero) oraz Mazurek (3)