MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź 4:2. Najlepszy mecz łodzian od dawna nie dał nawet punktu. Ełkaesiacy coraz bliżej spadku do pierwszej ligi

(bart, ww)
W spotkaniu 22. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Pogoń pokonała w Szczecinie ŁKS 4:2 (1:0). Był to dziesiąty w tym sezonie mecz łodzian na wyjeździe i po raz dziesiąty zakończył się porażką. Po raz pierwszy w ekstraklasie ,,Rycerzy Wiosny" poprowadził trener Marcin Matysiak. Prawda jest taka, że było to najlepsze starcie ełkaesiaków od dawna. Starali się grać bardzo odważnie i postraszyli faworyzowanych gospodarzy. Rzecz jasna, nie zmienia to faktu, że nie ma się z czego cieszyć. ŁKS pozostał na ostatniej pozycji w tabeli i jego sytuacja staje się już niemal beznadziejna. W środę o godzinie 18.30 łodzian czeka zaległe wyjazdowe spotkanie na Podkarpaciu. Zmierzą się wówczas w Mielcu ze Stalą.

Pogoń Szczecin ŁKS Łódź na żywo

strona wymaga odświeżania

Pogoń Szczecin4
ŁKS Łódź2

KONIEC MECZU - ŁKS przegrywa w Szczecinie z Pogonią 2:4. To nie był zły mecz łodzian. Ale cóż z tego. ,,Umocnili" się na ostatnim miejscu w tabeli.
90+3 min - Niecelne uderzenie Dankowskiego.
90+2 min - Paryzek fauluje Mokrzyckiego.
90 min - To spotkanie potrwa jeszcze co najmniej pięć minut.
90 min - Żółta kartka dla Paryzka.
87 min - Żółta kartka dla Hotiego. On także będzie musiał pauzować w kolejnym meczu.
86 min - Podwójna zmiana w Pogoni. Schodzą Koulouris i Grosicki, wchodzą Paryzek i Korczakowski.
85 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! Bardzo ładną bramkę strzela Młynarczyk. Dla tego 19-latka to pierwsze trafienie w ekstraklasie. Pogoń - ŁKS 4:2.
84 min - Podwójna zmiana w ŁKS. Schodzą Tejan i Balić, wchodzą Młynarczyk i Dankowski.
82 min - GGGOOOLLL!!! Dla Pogoni!!! Tym razem Bobka pokonuje Grosicki. Pechowym asystentem okazuje się Mokrzycki. Ełkaesiak próbował wybić piłkę, która trafiła do Grosickiego. A ten z zimną krwią uderzył lewą nogą. Pogoń - ŁKS 4:1.
77 min - Zmiana w Pogoni. Biczachczjana zastępuje Wędrychowski.
73 min - Tejan fauluje Gorgona. Ogląda żółtą kartkę, nie zagra więc w kolejnym meczu.
70 min - GGGOOOLLL!!! Dla Pogoni!!! Po indywidualnej akcji mocno strzela Grosicki, piłka ociera się jeszcze o nogę pechowego Mammadova i wpada wprost pod nogi Gorgona. A ten zdobywa swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Pogoń - ŁKS 3:1.
69 min - Strzał z dystansu Tejana.
69 min - Podwójna zmiana w ŁKS. Schodzą Pirulo i Celjas, wchodzą Janczukowicz i Hoti.
68 min - Z wolnego strzela Grosicki. Piłka omija mur, ale Bobek pewnie ją łapie.
67 min - Faul Celjasa na Kurzawie.
63 min - GGGOOOLLL!!!! Dla Pogoni!!! Bobka pokonuje Gorgon. Zawodnika Pogoni zbyt pasywnie atakował Pirulo, a ten uderzył z okolic linii pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od pięty Mammadova i wpadła do siatki. Pogoń - ŁKS 2:1.
61 min - Kapitalne prostopadłe podanie Ramireza do Balicia, ale ełkaesiak nie sięgnął piłki tuż przed Klebaniukiem.
58 min - Faul Koutrisa na Pirulo. Żółta kartka dla zawodnika Pogoni.
55 min - Podwójna zmiana w Pogoni. Schodzą Przyborek i Loncar, wchodzą Gorgon i Borges.
50 min - Niecelne uderzenie z półobrotu Tejana.
47 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! W polu karnym najsprytniejszy okazuje się być Ramirez, który mocnu uderza pod poprzeczkę. Wcześniej podaje Tejan, a przed bramką Klebaniuka dochodzi do ogromnego zamieszania. Pogoń - ŁKS 1:1.
46 min - Szybka akcja Grosickiego.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Pogoni z ŁKS. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Pogoń prowadzi z ŁKS 1:0. Zapraszamy na relację po przerwie.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej minutę dłużej.
45 min - Sprytne technicznie uderzenie lewą nogą Ramireza.
44 min - Tym razem groźna sytuacja Pogoni. Koulouris zagrywa wzdłuż linii bramkowej, ale Przyborek nie zdołał przeciąć lotu piłki.
41 min - ŁKS znów w polu karnym rywali.
38 min - Silne uderzenie Tejana w środek bramki. Łodzianie są coraz konkretniejsi.
37 min - Pomysłowa kontra ŁKS. W pole karne wpada Balić (po podaniu Ramireza), ale Austriakowi zabrakło pomysłu na sfinalizowanie tej akcji.
35 min - Akcja Grosickiego, który podaje do Przyborka. Ten szybko uderza z około 14 metrów, ale Bobek nie daje się zaskoczyć.
33 min - Ładna akcja Mokrzyckiego, który centruje w pole karne. Tam główkuje Szeliga. Przytomnie interweniuje jednak Malec.
27 min - Fizjoterapeuci opatrują na boisku Flisa.
26 min - ŁKS prezentuje się coraz odważniej.
25 min - Przebojowy rajd Ramireza, który próbuje podać do Pirulo. W efekcie róg.
24 min - Kolejny rożny dla gospodarzy.
23 min - Róg dla Pogoni.
22 min - Znów pokazał się Balić.
21 min - Centra Ramireza, interweniuje Klebaniuk.
21 min - Bali ć faulowany przez Przyborka.
17 min - Łodzianie próbują się ,,odgryzać". Strzela Balić.
16 min - Malec fauluje Flisa.
16 min - To jak najbardziej zasłużone prowadzenie Pogoni.
13 min - GGGOOOLLL!!! Dla Pogoni. Bobka bardzo ładnym uderzeniem lewą nogą z około 20 metrów pokonał Kurzawa. Piłka trafia w boczną siatkę. Pogoń - ŁKS 1:0.
11 min - Bardzo ładna akcja ŁKS. Tejan podaje do Pirulo, ale Hiszpan nie trafia w bramkę z pola karnego.
10 min - Faul Loncara.
9 min - Klebaniuk wybiega z bramki, uprzedzając nadbiegającego Tejana.
7 min - Zamieszanie w polu karnym łodzian. Na szczęście dla gości, bez konsekwencji.
5 min - Indywidualna akcja Tejana zakończona strzałem.
3 min - Uderzenie Biczachczjana z wolnego trafia w mur.
2 min - Biczachczjan faulowany przed polem karnym. Wolny dla szczecinian.
1 min - Wymarzona okazja dla Pogoni. Po podaniu Koutrisa z bliska nie trafił jednak Koulouris.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Pogoń-ŁKS. Zapraszamy na relację.

Godz. 20:29 - Obie drużyny już na murawie. Pogoń na bordowo-granatowo, ŁKS na biało-czerwono.

Godz. 20:27 - Na zbyt ostrą grę w ŁKS muszą uważać: Kamil Dankowski, Dani Ramirez, Marcin Flis, Michał Mokrzycki, Pirulo oraz Engjëll Hotii. Jeśli zostaną ukarani żółtą kartką, nie zagrają w kolejnym starciu.

Godz. 20:22 - W Pogoni nie zagrają Valentin Cojocaru i Benedikt Zech, których zastąpią Bartosz Klebaniuk oraz Danijel Loncar.

Godz. 20:15 - Nowy trener łodzian Marcin Matysiak, który zastąpił na tym stanowisku Piotra Stokowca, dokonał jednej zmiany w składzie. Pauzującego za żółte kartki Louveau zastąpił Ceijas.

Godz. 20:12 - Pierwsza jedenastka Pogoni: Bartosz Klebaniuk – Leonardo Koutris, Mariusz Malec, Danijel Loncar, Linus Wahlqvist – Rafał Kurzawa – Kamil Grosicki, Jao Gamboa, Adrian Przyborek, Vahan Bicachcjan – Eftimis Kolouris. Ławka rezerwowych: Axel Holewiński, Wojciech Lisowski, Leo Borges, Kacper Smoliński, Alexander Gorgon, Marcel Wędrychowski, Olaf Korczakowski, Patryk Paryzek, Luka Zahović.

Godz. 20:10 - Znamy wyjściowy skład ŁKS. Zagrają: Aleksander Bobek – Bartosz Szeliga, Marcin Flis, Rahil Mammadov, Riza Durmisi – Thiago Ceijas – Husein Balić, Michał Mokrzycki, Dani Ramirez, Pirulo – Kay Tejan. Na ławce rezerwowych zasiądą: Dawid Arndt, Levent Gulen, Kamil Dankowski, Jakub Letniowski, Piotr Janczukowicz, Antoni Młynarczyk, Piotr Głowacki, Engjell Hoti, Stipe Jurić.

Godz. 19:30 - Po przegranych derbach Łodzi drużynę Łódzkiego Klubu Sportowego czeka pojedynek w Szczecinie z tamtejszą Pogonią. Łodzianie są na ostatnim miejscu w tabeli z minimalnymi szansami na utrzymanie się w elicie polskiej piłki. Jaki będzie wynik meczu Pogoń - ŁKS? Dowiemy się już za godzinę, początek spotkania o 20:30. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...