Ekstraklasa: ŁKS przegrał z Legią Warszawa 1:3.

(pb)
O godz. 18.30 stadionie w Bełchatowie (stadion w Łodzi nie spełnia kryteriów Ekstraklasy) rozpoczął się mecz 5 kolejki ekstraklasy ŁKS - Legia Warszawa.

Składy

ŁKS: Pavle Velimirović - Cezary Stefańczyk, Michał Łabędzki, Piotr Klepczarek, Marcin Kaczmarek, Sebastian Szałachowski, Dariusz Kłus, Agwan Papikjan, Bartosz Romańczuk, Marcin Mięciel, Marek Saganowski

Legia: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Ivica Vrdoljak, Jakub Wawrzyniak, Manu, Janusz Gol, Ariel Borysiuk, Miroslav Radović, Maciej Rybus, Danijel Ljuboja

Sędziuje: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Pamietaj! Przeładuj stronę!

1' Mecz rozpoczęty!
3' Od początku meczu częściej przy piłce goście
4' Stefańczyk centrował z rzutu wolnego w pole karne, piłkę łapie Kuciak
8' Tym razem Saganowski wrzuca w pole karne; znów łapie Kuciak
11' Rzut karny dla Legii!! Prawdopodobnie za faul Kłusa na Wawrzyniaku. Piszemy "prawdopodobnie", bowiem zamieszanie pod bramką ŁKS było spore i do końca nie wiadomo kto kogo faulował
12' 0:1. Bramkę z karnego dla Legii strzela Vrdoljak

15' 1:1! Szałachowski!!! Piękna bramka z dystansu w okienko! Szybka odpowiedź łodzian. Piłkarz ŁKS podciągnął piłkę pod pole karne z prawej strony boiska, zbiegł do środka i kropnął z lewej nogi!
18' Groźnie pod bramką ŁKS po rzucie wolnym. Główkował Gol nad bramką
19' 1:2!!! Gola dla Legii strzela głową... Gol. Defensywa łodzian zaspała. Piłkarze Legii zgrywali sobie piłkę w polu karnym, ostatnie słowo (po podaniu Jędrzejczyka) miał Gol, który trafił z najbliższej odległości. Velimirović nie miał nic do powiedzenia
24' Faul przy bocznej linii boiska Borysiuka na Papikjanie
25' Znów bardzo groźnie pod bramką łodzian. Wawrzyniak strzela, na szczęście bez efektu
28' Legia gra bardzo wysoko, łodzianie mają kłopot z wyjściem z własnej połowy
29' Legia w ataku...
30' Groźna akcja Kaczmarek - Szałachowski. Pierwszy centrował, drugi próbował w polu karnym strzelać, ale uderzył z trudnej pozycji za słabo i bramkarz Legii złapał piłkę
33' Rzut wolny dla Legii, centra w pole karne, bez efektu
34' Faulowany Saganowski
35' Silny strzał Rybusa z lewej strony. Piłka mija słupek bramki ŁKS
37' Ładna akcja ŁKS: podawał Papikjan, szansę miał Szałachowski, niestety bez efektu - upadł na linii pola karnego obok Żewłakowa; faulu nie było
40' Kontra ŁKS! Mięciela uprzedził Kuciak dalekim wyjściem i wybiciem piłki w aut
42' Łodzianie przyspieszają chcąc przed przerwą wyrównać stan meczu
43' Groźna akcja łodzian z lewej strony, jednak bez efektu
45' Centra łodzian w pole karne Legii, nikt nie dochodzi do piłki; chwilę później ponowna próba, tym razem z prawej strony pola karnego; nadal nie ma bramki wyrównującej
46' Koniec pierwszej połowy

Za 15 minut dalszy ciąg naszej relacji. Zapraszamy!

46' Rozpoczęła się druga połowa meczu
47' Legia rozgrywa piłkę w środku boiska
49' Rzut wolny dla łodzian. Centruje Papikjan. Bez efektu
50' Ponowny rzut wolny dla łodzian, z lewej strony pola karnego i znów centruje bez efektu Papikjan
51' Po zamieszaniu w polu karnym łodzian, próba kontrataku. Piłkę w środku pola przejmują legioniści
52' Legia szanuje piłkę, łodzianie bezproduktywnie biegają chcąc ją odzyskać
53' Ogromne zamieszanie w polu karnym łodzian, centruje z lewej Manu, Saganowski naciskany przez Gola trafia w słupek własnej bramki!
54' Żółta kartka dla Borysiuka za faul na Pipikjanie
56' Rzut wolny dla Legii, bez efektu, ale legioniści atakuja z animuszem; Velimirović po strzale wybija z trudem piłkę
58' Legia znów próbuje środkiem, bez efektu. Zmiana w ŁKS T. Nowak za Papikjana
59' Groźna akcja łodzian i rzut rożny. Bez efektu.
61' Akcja za akcję! Teraz próba strzału z dystansu Szałachowskiego! Rzut rożny, groźny strzał Mięciela głową, broni Kuciak!
63' Nasilają się ataki łodzian, wzmaga się doping kibiców
64' Groźny strzał Saganowskiego z lewej strony w krótki róg! Broni Kuciak
65' Zmiana w Legii: Ohayon za Radovicia
66' Łodzianie próbują ataku pozycyjnego, legioniści wypychają ich ze swojej połowy
69' Stefańczyk centruje z rzutu wolnego, piłka trafia po podaniu Kłusa do Saganowskiego, ten mocno strzela w powietrze, ale sędzia odgwizdał spalonego
71' Zmiana w ŁKS: Bykowski za Romańczuka
72' Strzał głową Saganowskiego broni Kuciak. Żółte kartki dla Wawrzyniaka i Vrdoljaka za brutalne faule - odpowiednio - na Stefańczyku i Szałachowskim
74' Zmiana w Legii: Kucharczyk za Rybusa
76' Groźna indywidualna akcja Vrdoljaka! Przebiegł ok. 40 metrów z piłką, wbiegł w pole karne przez nikogo nie zatrzymywany! Na szczęście bez efektu
79' Obie drużyny walczą o piłkę w środku pola
79' Groźnie pod bramką łodzian! Do centrowanej z daleka piłki wbiega Ljuboja; bez efektu
81' 1:3!! Ljuboja przez nikogo niepilnowany strzela z lewej strony pola karnego w krótki róg po centrze Kucharczyka! Piłka wpada do bramki pod reką interweniującego Velimirovicia Stadion zamilkł...
82' Legia idzie za ciosem. Znów próbuje Ljuboja. Rzut rożny, strzał Kucharczyka w powietrze
83' Zmiana w Legii: Jakub Kosecki (podpora ŁKS w ubiegłym sezonie) za Manu
85' Zmiana w ŁKS: Pruchnik za Szałachowskiego
86' Mięciel wrzuca piłkę w pole karne, bez efektu
89' Ładna centra w pole karne Stafańczyka, fauluje go Wawrzyniak. Po rzucie wolnym nad bramką główkuje Bykowski
90' Rzut wolny dla Legii, bez efektu. Sędzia dolicza 3 minuty do czasu gry
92' Rzut rożny dla łodzian, bez efektu
93' Kontra Legii, z piłka biegnie Kosecki, łodzianie wybijają na aut
94' Sędzia kończy mecz. Łodzianie przegrywają kolejny mecz w ekstraklasie i nadal pozostają na ostatnim miejscu tabeli. Cieszy jedynie piękny gol Szałachowskiego, pierwszy dla drużyny ŁKS w tym sezonie. ŁKS - Legia Warszawa 1:3. Sytuacja łodzian robi się bardzo trudna...